MJESEC HRVATSKE KNJIGE

Autor: Zrinka Jurčević, 17. 11. 2010.

Radionice u knjižnici povodom Mjeseca hrvatske knjige

U našoj školi različitim radionicama u knjižnici te odlaskom dijela učitelja na Interliber u Zagreb obilježen je Mjesec hrvatske knjige. Mjesec hrvatske knjige ove godine posvećen je biološkoj raznolikosti te smo radionice u knjižnici  radili na tu temu
Bonton u prirodi
Učenici četvrtog razreda bili su u  knjižnici i razgovarali smo o ponašanju u prirodi i kako čuvati okoliš. Zatim su učenici pisali i crtali na tu temu, a radovi su izloženi u knjižnici.

Čitanje pod krošnjama
Izašla van s učenicima drugog razreda u školski park, promatrali smo i opisivali prirodu, a zatim smo čitali priče iz dječjih časopisa.
Knjižnici u goste
Učenici 2.  3. razreda iz Područne škole Rakitovica posjetili su školsku knjižnicu gdje smo razgovarali o čitanju i čuvanju knjiga te vidjeli kako se posuđuju knjige. Učenici su vidjeli postavljene izložbe u knjižnici, a naučili smo i kako se koristiti dječjim enciklopedijama.
Priče, pjesme i časopisi
Ova godina je posvećena biološkoj raznolikosti pa je to i tema Mjeseca hrvatske knjige. U knjižnici sam postavila izložbu časopisa o prirodi, a učenici su pronalazili pjesme i priče koje smo čitali.

Knjižnica – mjesto zabave i učenja
Povodom  Svjetskog dana djeteta u školi je organiziran projektni dan. U knjižnici su se izrađivale slikovnice. Naučili smo kad djetetu dati prvu slikovnicu i kako ona treba izgledati te tko izrađuje slikovnicu. Kako dijete odrasta, slikovnice su sve složenije, a za dobrom slikovnicom često posegnu i odrasli.  Učenici, osim što su mnogo naučili, bili su ponosni na svoje prvoizrađene slikovnice.

Biološka raznolikost – travnjaci
U suradnji s vanjskom suradnicom Anom Majdenić održana su predavanja na temu biološke raznolikosti u razredima osmih razreda. Suradnica Ana Majdenić izradila je bogato ilustriranu prezentaciju kojom je željela podsjetiti na raznolikosti koje nas okružuju u prirodi, ali i na potrebu očuvanja prirode.

KNJIŽNIČARKA MILKA KOVAČEVIĆ