ODRŽANA JUBILARNA DRAMSKO-TAMBURAŠKO-GLAZBENA VEČER

Autor: Maja Poslon Živković, 20. 12. 2019.

18. prosinca 2019.godine održana je u našoj školi još jedna, jubilarna, Božićna dramsko-tamburaško-glazbena večer s porukom

BUDIMO KAO SVJETLO KOJE PUTUJE

KROZ NOĆ

I NA SVOME PUTU PONOVNO

PALIMO UGASLE ZVIJEZDE

U SRCIMA BLIŽNJIH!

I ove godine naša Božićna dramsko-tamburaško-glabena večer održana je pred mnoštvom posjetitelja - roditelja, baka i djedova, zaposlenika naše škole kao i građana Donjeg Miholjca.

Na priredbi su sudjelovali mali i veliki pjevački zbor i tamburaški orkestar naše škole, školski bend, male, srednje i velike mažoretkinje te članovi dramske skupine. Veliko hvala svim učiteljima i učenicima koji su vrijedno pripremali ovaj program.

Cijeli program ove večeri je vodila učenica naše škole Ninet Drljanac.

Program je započeo izvedbom školskog benda svima dobro poznatog instrumentala "The final countdown". Time se učenički školski bend po prvi puta predstavio javnosti i oduševio svojom izvedbom, koju je s učenicima uvježbao učitelj Boris Šili.

Uslijedile su naše male mažoretkinje pjesmom "Sretan Božić svakome" koje nikoga nisu ostavile ravnodušnim. Za ovaj nastup su ih pripremile učiteljice Marija Jarabek i Mirna Šimenić.

Naš tamburaški orkestar pod vodstvom učitelja Darka Nikolića poveo nas je "Labuđim jezerom" i skladbom "Krenimo noćas" u večernju glazbenu šetnju.

Ravnatelj naše škole pozdravio je potom sve prisutne te se posebno obratio svim roditeljima potaknuvši ih na razmišljanje o kratkom trenutku djetinjstva u kojem moramo biti prisutni u svakom trenutku za svoje dijete i posvetiti mu svoje vrijeme, svoju ljubav i pažnju, a ne prepustiti se svakodnevnoj jurnjavi i obvezama koje donosi suvremeni život. Poručio je svima nama da budemo aktivni sudionici u životima svoje djece te da njih u baš svakom trenutku stavimo na prvo mjesto, jer to uistinu i jest ono najvrednije što imamo - naša djeca. Djetinjstvo traje tren i ne smijemo ga propustiti.

Učiteljica Ivana Šerić-Miličić nastavila je program s pjevačkim izborom sasvim jednim novim i svježim repertoarom božićnih pjesama: "La pastorella" i "Četiri adventske svijeće". Malo je reći da su nas oduševili svojom izvedbom.

Mala dramska skupina pod vodstvom učiteljice Tihane Geto Pavin izvela je igrokaz "Božićna Crvenkapica", malo moderniji oblik poznate nam bajke.

"Jingle Bell Rock" u nastavku večeri u izvedbi srednje skupine mažoretkinja nas je umalo bacio na plesni podij.

U nešto laganijem tempu smo nastavili glazbeni dio večeri kada nam je pjevački zbor otpjevao skladbu "Maleni Isuse" koju su predvodile svojim anđeoskim glasovima dvije solistice, Ana Mikić i Zrinka Puljić.

Uslijedio je igrokaz "Potraga za anđelima" učenika predmetne nastave koje je za nastup pripremila učiteljica Vesna Aladić.

Mali pjevački zbor naše škole poveo nas je pjesmom istim putem mira i ljubavi. Pjesme "Ljubav i mir" te "Božićna" uvježbala je s učenicima učiteljica Valerija Čmelak.

U istom tonu nastavlja i veliki pjevački zbor svojim izvedbama pjesama "Božićna zabava" i "Boga rodi Marija", a zatim velike mažoretkinje, već iskusne u svojim nastupima, pod vodstvom učiteljice Mirne Šimenić izvode koreografiju uz pjesmu "Raduj se, cijeli svijete".

Gotovo na samom kraju dočekala nas je još jedna prava božićna pjesma bez koje je teško zamisliti božićne blagdane - "Merry Christmas". Izvela ju je naša učenica Dariia Syniuk uz pratnju školskog benda.

Lijepim željama svih sudionika naše Božićne dramsko-tamburaško-glazbene večeri pridružuju se i svi zaposlenici naše škole uz završni nastup pjevačkog zbora s pratnjom učiteljskog benda "Zvijezda".

Zahvaljujemo se svima koji su odvojili vrijeme i zajedno s nama se veselili nadolazećem blagdanu Božića.

Sretan vam Božić!