BOŽIĆNI PROGRAM

Autor: Zrinka Jurčević, 15. 12. 2010.

Dramsko-tamburaško-glazbeno božićna večer

U dvorcu Mailath u velikoj dvorani održana je 14. prosinca 2010. dramsko-tamburaško-glazbena večer koju su pripremili učenici i nastavnici Osnovne škole „August Harambašić“ Donji Miholjac za učenike, roditelje i nastavnike.
Program je započeo u 18 sati pozdravom Ive Slačanac, učenice 8. a razreda. Zatim je nastupio tamburaški orkestar uz voditelja Darka Nikolića.  Ravnatelj Vedran Aladić pozdravio je sve prisutne, kratko ponovio uspjehe iz prošle godine te istaknuo veliko priznanje koje je škola dobila od grada Donjeg Miholjca – Pečat grada. Zatim se obratio i gradonačelnik Stjepan Viduka koji  je istaknuo da se rado odazove na ovakve priredbe škole i pohvalio suradnju škole i grada.
Nakon govora ravnatelja i gradonačelnika počeo je dramsko-glazbeni dio programa. Učenici Glazbene škole Filip Osbah i Mislav Pavin odsvirali su dvije klavirske  skladbe četveroručno, voditeljica nastavnica Silvija Ježić-Knežević. Nakon toga je nastupila dramska skupina igrokazom Bratska ljubav. Čuli smo i božićni mjuzikl koji je otpjevao dječji školski zbor uz pratnju Mislava Pavina i vodstvo nastavnice glazbene kulture Terezije Bratuševac. Rado smo svi zaplesali uz pjesmu Rock zvončići. Slijedio je igrokaz Božićna priča koju je izvela dramska skupina pod vodstvom nastavnice Vesne Aladić. Svečani dio programa završio je izvedbom pjesme Tiha noć na hrvatskome, engleskome i njemačkome jeziku.
Ravnatelj je na kraju zahvalio svima nazočnima na dolasku, a vrijednim učenicima i njihovim voditeljima podijelio simbolične božićne darove.

NOVINARI: Ana Gereč i Rea Smrekar, 6. A
FOTO: Dino Ferlin, 6. a