Osnovna škola "August Harambašić" Donji Miholjac

USPJEŠNE ŠAHISTKINJE

Autor: Zrinka Jurčević, 19. 12. 2010.

Županijsko natjecanje u šahu u Donjem Miholjcu

Kao i svake godine u Valpovu je održan od 10. do 12. prosinca 2010. Čarobni prsten, 7. kadetski turnir Iovallium i 3. juniorski turnir 103. Na Čarobnom prstenu su sudjelovali sudionici različitih godina. Igralo se u hotelu ''Villa Valpovo''. Sustav natjecanja je švicarski sustav u 7 kola - 30 minuta + 30 sekundi po potezu. Turniri se rejtingiraju za Nacionalnu rejting-listu.
    Čarobni prsten za nas donjomiholjačke šahiste bila je dobra vježba za Županijsko natjecanje  koje je održano u našoj NŠD 14. prosinca 2010. Ove godine nam je bilo zadovoljstvo jer smo osvojili prvo mjesto i izborili pravo za međužupanijsko natjecanje. Konkurencija je bila teška, no ipak smo uspjeli. Igrale su još dvije ekipe u ženskoj konkurenciji i to iz Piškorevaca i Osijeka. Žensku ekipu naše škole činile su: Petra Spajić, 2. r., Heike Roklicer, 6. r., Nina Kovačević, 7. r., Lora Babić, 8. r. Voditelj i trener ekipe Vjekoslav Đebić.
Konačan poredak :
1.OŠ  „August Harambašić“ Donji Miholjac
2.OŠ „Ratar“ Piškorevci
3.OŠ „Frankopan“ Osijek
Naša muška ekipa osvojila je četvrto mjesto, ali se nisu plasirali na međužupanijsko.
Nadam se da ćemo uspješno proći na međužupanijskoj razini i da ćemo osvojiti plasman za odlazak na državno natjecanje.

NOVINAR: Heike Roklicer, 6. a