GoSTEM SAJAM

Autor: Marko Mikić, 6. 10. 2022.

Posjet GoSTEM sajmu

6.10.2022.

Učenici naše škole, Antonija Rašić i Patrik Drašković, posjetili su GoSTEM sajam u Osijeku u pratnji nastavnice Lovorke Sertić.

Obišli smo mnoštvo radionica iz područja temeljnih (matematika, fizika) i primjenjenih inženjerskih znanstvenih područja. U mnogim radionicama smo i sudjelovali. Bilo je zabavno kroz igru približiti znanost i primjenu novih modernih tehnologija.

Popis radionica u kojima smo sudjelovali: CROsolar automobil, Fizika papirnatih zrakoplova, Vodik kao energija,Teslin transformator, E-mobilnost,  Energija sunca, Baterijski izmjenjivač, Testiranje i balansiranje Litij ionskih baterija,  Koncept pogona hibridnih el. Automobili, Voliš igrati igre? Pogledaj što možeš napraviti !, Robotska manipulacija i robotski vid, Detekcija ljudi u robotskom okruženju, Simulacija robotske manipulacije, Robotski vid: Detekcija objekata, 3D kamere, Detekcija i praćenje ljudskog lica,  Pametni namještaj, VHDL/FPGA mobilni učiteljski laboratorij,  Ekspertni sustav za inteligentnu agrikulturu, Pametna naljepnica za mjerenje i praćenje uvjeta skladištenja i transporta proizvoda,  Digitalni sat i sat s riječima, Digitalna menzura za mjerenje viskoznosti, Mikro-bit najbrži prst,  Pong game, M-Botovi, mobilni roboti,  3D modeliranje i printanje, Letenje dronovima, Boje svjetlosti,  Geometrijska optika,  Šetnja hodnikom FERIT-a u virtualnoj stvarnosti.

Lovorka Sertić