KUGLANJE - NOVA SPORTSKA AKTIVNOST OSNOVNOŠKOLACA i SREDNJOŠKOLACA IZ MIHOLJCA, VILJEVA I PODGAJACA

Autor: Vedran Aladić, 6. 12. 2022.

Učenici predmetne nastave iz Donjeg Miholjca, Viljeva i Podgajaca Podravskih te miholjački srednjoškolci posjetili su novouređenu miholjačku kuglanu i krenuli sa školom kuglanja

Još jedna lijepa sportska priča dolazi iz Školskog sportskog saveza grada Donjeg Miholjca. Naime, nakon što je prostor donjomiholjačke kuglane u potpunosti adaptiran i preuređen te energetski obnovljen, nakon što su postavljene nove automatske staze te nakon što je u kuglani postavljen informatički kutak za djecu, a sam prostor funkcionalno i vizualno prilagođen mlađoj populaciji, Školski sportski savez grada Donjeg Miholjca je u suradnji s Kuglačkim klubom Donji Miholjac, Osnovnom školom „August Harambašić“ Donji Miholjac, Osnovnom školom „Hrvatski sokol“ Podgajci Podravski, Osnovnom školom Ante Starčevića Viljevo i Srednjom školom Donji Miholjac pokrenuo školu kuglanja.

Učenici predmetne nastave osnovnih škola te srednjoškolci uz pratnju svojih voditelja Mladena Loine, Tatjane Kolarić, Ivane Grmoje, Krešimira Lagetara, Dinka Puljića te Mije Šerića i uz vodstvo trenera i igrača Kuglačkog kluba Donji Miholjac Branka Vukobratovića posjetili su kuglanu i započeli s treninzima.

Prvi dojmovi učenika su izuzetno pozitivni, a Školski sportski savez grada Donjeg Miholjca planira tijekom drugoga polugodišta organizirati i prvo međuškolsko natjecanje u kuglanju.

Iskreno vjerujemo da će se dio učenika nastaviti u budućnosti baviti ovim zanimljivim sportom i da će jednom pokucati na vrata prve kuglačke ekipe.