BOŽIĆNI KONCERT GLAZBENIH ŠKOLA OSJEČKO-BARANJSKE ŽUPANIJE

Autor: Vedran Aladić, 19. 12. 2022.

Učenici i učitelji naše glazbene škole nastupili su u Hrvatskom narodnom kazalištu na božićnom koncertu glazbenih škola Osječko-baranjske županije pod nazivom Božić s glazbenim školama.

Učenici i učitelji Osnovne glazbene škole pri Osnovnoj školi "August Harambašić" Donji Miholjac i ove su godine nastupili na božićnom koncertu pod nazivom Božić s glazbenim školama održanom 18. prosinca 2022. godine u Hrvatskom narodnom kazalištu, a pod pokroviteljstvom Osječko-baranjske županije i u organizaciji Upravnog odjela za obrazovanje i mlade OBŽ-a te glazbenih škola OBŽ-a.

Prvi zajednički koncert glazbenih škola Osječko-baranjske županije održan je istog datuma prošle godine u sklopu obilježavanja 100. obljetnice Glazbene škole Franje Kuhača iz Osijeka, a taj je datum zanimljiv i iz razloga što je prije točno 100 godina održan prvi koncert tada novoosnovane glazbene škole u Osijeku.

Na ovogodišnjem koncertu u osječkom HNK-u su osim učenika Osnovne glazbene škole pri Osnovnoj školi „August Harambašić“ iz Donjeg Miholjca nastupili i učenici Glazbene škole pri Osnovnoj školi Matije Petra Katančića iz Valpova, Osnovne glazbene škole Kontesa Dora iz Našica, Umjetničke škole Beli Manastir, Osnovne glazbene škole pri Osnovnoj školi „Ivan Goran Kovačić“ iz Đakova, Glazbene škole Franje Kuhača iz Osijeka i Škole suvremenog plesa Ane Maletić iz Zagreba.

Naši učenici predstavili su se sljedećim programom:

H. Lüders: "Na grudanju"

Tessa Ćosić, harmonika
 Nastavnik: Vinko Kukuljan

A. Hačaturjan: "Slike djetinjstva, V. Etida"

Lea Kiš, klavir
Učitelj: Robert Tešanović, mag. mus.

Dora Pejačević: “Canzonetta"

Tena Aladić, bisernica
Korepetitor: Silvija Ježić - Knežević, prof.
Nastavnik: Darko Nikolić, prof.

Vjerujemo da će ovaj prekrasni koncert postati glazbena božićna tradicija slavonskih glazbenih škola i omogućiti učenicima da i dalje u prekrasnom ambijentu osječkog kazališta mogu pokazivati svoja glazbena umijeća.