TRIO NEO U DVORCU MAILATH

Autor: Vedran Aladić, 26. 1. 2023.

Naš Donji Miholjac i dvorac Mailath prepoznati su kao novo sjedište vrhunskih kulturnih
događaja te uz mnogobrojnu i vjernu publiku Prandau Festivala postaju sve
interesantnije mjesto za organizaciju koncerata. U prekrasnom ambijentu
povijesnog dvorca Mailath, u nedjelju, 29. siječnja 2023. godine, s početkom u 19.00 sati, održat će se koncert TRIJA NEO.

U nedjelju, 29. siječnja s početkom u 19.00 sati, u organizaciji Kulturnog centra
Osijek i Grada Donjeg Miholjca, Koncertni ciklus grada Osijeka putevima glazbe dolazi u Donji Miholjac uz koncert Trija NEO.
Dvije Osječanke - violinistica Marija Bašić i klarinetistica Emma Štern u klavirskoj
pratnji Hane Novoselec, izvest će zanimljiv klasični koncertni program na kojem će se naći djela Stravinskog, Hačaturjana i Milhauda.
Marija Bašić, Emma Štern i Hana Novoselec tri su izvrsne mlade glazbenice s
mnogobrojnim glazbenim uspjesima iza sebe i svijetlom glazbenom budućnošću ispred sebe. Tijekom koncertne večeri u Donjem Miholjcu predstavit će glazbeni repertoar koji u fokus stavlja svaki od instrumenata ovog trija, ali i njihovu sjajnu kombinaciju za koju su pisali mnogi veliki skladatelji. Na koncertnom repertoaru tako će se naći Hačaturjamov Trio za klarinet, violinu i klavir, zatim Suita za violinu, klarinet i klavir jednog od najplodnijih skladatelja 20. stoljeća Dariusa Milhauda te za kraj Suita iz „Priče o vojniku“ Igora Stravinskoga. Za jedno od najizvođenijih i najutjecajnijih djela ranog 20. stoljeća, poznato je i zanimljivo, da je skladatelj pred izvođače postavio takve zahtjeve da izvedba „Priče o vojniku“ (nikad) nije za zadatku „nedorasle“ glazbenike. Trio Neo nije se plašio staviti upravo izvedbu Suite iz Priče o vojniku na svoj koncertni program, što nam govori o razini izvrsnosti glazbenica, ali i ukazanoj časti da upravo ovo djelo čujemo na koncertnoj pozornici našeg grada.

Ulaz na koncert je SLOBODAN.

Koncert u nedjelju je dio Koncertnog ciklusa grada Osijeka koji se ostvaruje uz
potporu grada Osijeka i Osječko-baranjske županije, a neki od koncerata Ciklusa, osim u Osijeku, održavaju se u drugim gradovima unutar Osječko-baranjske županije s ciljem obogaćivanja koncertnog života i kulturne ponude. Stoga pozivamo sve ljubitelje glazbe da dođu i uživaju u novim glazbenim trenucima.

TRIO NEO:
MARIJA BAŠIĆ - violina