BOŽIĆ S GLAZBENIM ŠKOLAMA

Autor: Vedran Aladić, 16. 12. 2023.

U Hrvatskom narodnom kazalištu u Osijeku, treću godinu zaredom, održan je božićni koncert pod nazivom Božić s glazbenim školama, na kojem su nastupili učenici naše Osnovne glazbene škole

Osnovna škola "August Harambašić" Donji Miholjac jedan je od suorganizatora i sudionika božićnog koncerta pod nazivom Božić s glazbenim školama koji se treću godinu zaredom održao u Hrvatskom narodnom kazalištu u Osijeku.

Pred brojnim posjetiteljima našu su školu predstavljale učenice Tena Aladić i Iva Kalazić pod vodstvom svojih učitelja Marije Galović, Darka Nikolića i Silvije Ježić - Knežević.

Tena Aladić izvela je na bisernici skladbu Humoreska S.M. Majkapara uz klavirsku pratnju učiteljice Silvije Ježić -Knežević, a Iva Kalazić predstavila se gitarskom skladbom Valse venezuelienne T. Tisseranda.

Osim naše glazbene škole sudionici koncerta bili su učenici i učitelji Glazbene škole pri Osnovnoj školi Matije Petra Katančića iz Valpova, Osnovne glazbene škole pri Osnovnoj školi „Ivan Goran Kovačić“ iz Đakova, Osnovne glazbene škole Kontesa Dora iz Našica, Umjetničke škole Beli Manastir i Glazbene škole Franje Kuhača iz Osijeka.