ADVENT U NAŠOJ UČIONICI

Autor: Maja Poslon Živković, 23. 12. 2023.

Cijeli advent, dan po dan, pripremali smo se kroz razne aktivnosti za naš veliki blagdan - Božić. Svašta smo kroz njih naučili, ali i otvorili svoja srca za dolazak maloga Isusa.

Kako i dolikuje, imali smo svoj mali adventski aranžman pa smo svaki tjedan zapalili novu svijeću na njemu. Kako su dani prolazili, mi smo se sve više pripremali za Božić. Ukrasili smo svoju učionicu Hrvatskoga jezika, okitili drvce i upalili lampice. Već to je bilo dovoljno da počnemo osjećati neku toplinu oko srca. Tijekom adventskih tjedana izrađivali smo i pahuljice i mandale - božićne bojanke.

Čitali smo i otkrivali kako se Božić slavi i u drugim krajevima svijeta te sve te običaje uspoređivali s našima. Pisali smo o vlastitim proslavama Božića u našim domovima, saznali kakvi sve običaji se u njima održavaju od davnina i koliko naša tradicija zbližava ljude. Neizostavna je bila i "Božićna priča" koju smo čitali i detaljno analizirali, a zatim na zadnjim satima i pogledali film.Čak smo i lektiru prilagodili vremenu u kojem se nalazimo pa smo "Legende o Kristu" Selme Lagerlöf prikazali u obliku stripa.

Prikupljali smo i donacije za nesretne šapice koje zbrinjava naša lokalna Udruga za zaštitu životinja Boby DM te smo i njih malo razveselili konzervicama, keksićima i igračkama za pse i mace. Nekolicina učenika je punim srcem podržala ovu ideju i rado sudjelovala u akciji prikupljanja donacija heart

Tjedan i zadnje nastavne sate prije odlaska na zasluženi odmor završili smo pjesmom pa su se iz naše učionice mogle čuti omiljene božićne pjesme "Božić dolazi" i "Sretan Božić svakome". Ozarenih lica i uz čestitke razišli smo se svojim kućama uz obećanje da ćemo ovaj Božić posvetiti  svojim obiteljima, da ćemo se više družiti i ostaviti mobitele po strani.

heart Svim učenicima, roditeljima, nastavnicima te ostalim zaposlenicima škole želimo miran i blagoslovljen Božić! heart