Nedjelja Caritasa

Autor: Branka Cigrovski, 28. 12. 2008.

LIPA PO LIPA – BOŽIĆNI POKLON

Nedjelja Caritasa

LIPA PO LIPA – BOŽIĆNI POKLON

U Osnovnoj školi "August Harambašić" Donji Miholjac od nedjelje Krista Kralja, 23. studenoga, započelo je skupljanje novaca za najpotrebnije. Učenici su dobrovoljno donosili novac na sat vjeronauka u za to predviđene kasice.
            Na prijedlog vjeroučiteljica Jasmine Matošević, Nade Maroslavac i s. Nikoline, učenici nisu novac tražili od roditelja već su se odrekli žvakaćih guma, čipsa i različitih slatkiša. Tako se u kasicama našlo mnogo novčića od jedne, dvije, pet lipa. Skupljalo se strpljivo i pomalo. Neki su učenici kasice ponijeli kući pa su zajedno s obitelji skupljali novac. Skupljeni novac su na 3. nedjelju došašća (Nedjelju Caritasa) donijeli na svetu misu i dali za potrebe Caritasa. Skupljeno je 2.600 kuna.
            Na redovnoj nastavi vjeronauka ponuđeno su na prodaju i privjesci (5 kn) za mobitele u sklopu akcije "Za tisuću radosti". Novac, 2.000 kuna, prikupljen u toj akciji predali su učeniku naše škole kojemu je novac najpotrebniji.
            Sretni i zadovoljni što su nekoga za Božić razveselili i unijeli malo božićne radosti, učenici su odlučili i sljedeće godine podržati takve akcije.

NOVINARI: Andrea Petriševac, Monika Zijan, 7. b