JAVNI SAT KLAVIRSKOG ODJELA

Autor: Zrinka Jurčević, 29. 3. 2012.

Javni sat klavirskog odjela pod vodstvom profesorice Silvije Ježić-Knežević održan 29. ožujka 2012. godine. Nastupilo devetnaest polaznika od 1. do 6. razreda OGŠ Donji Miholjac

Javni sat klavira  koji već tradicionalno organizira sa svojim polaznicima profesorica klavira Silvija Ježić-Knežević, održan je u velikoj vijećnici dvorca Mailath 28. ožujka 2012. godine s početkom u 16,45 sati. Na javnom satu nastupilo je devetnaest polaznika Osnovne glazbene škole Donji Miholjac koji vrijedno rade sa svojom profesoricom. Javni sat je prilika da se riješe uvijek prisutne treme pri javnom izvođenju, ali i priprema za završne ispite koji ih očekuju iza proljetnih praznika.

U uvodu profesorica Ježić-Knežević pročitala je nekoliko ulomaka iz knjige „Mala Dora u glazbenu školu mora?“ koji na jednostavan način govore o onome što očekuje djecu i roditelje polaznika glazbene škole. Prvo su nastupili polaznici najstarijih razreda: Iskra Fuček, Lucija Žgur, Elizbeta Tukerić, 6. razred; zatim Filip Osbah, Tena Tukerić, Jelena Sedlar, 5. razred; Barbara Mandić, Matea Samardžić, 4. razred; Lea Božić, 3. razred; Dunja Štefan, Iris Šimenić, Tena Labuhar, Marta Jurčević, Tea Lovrić, Ivana Sabolek, 2. razred te po prvi puta Tea Petrović, Paula Prološčić, Iva Korov i Doris Falamić, 1. razred.

Nastup su pratili roditelji i nagradili izvođače i njihovu profesoricu pljeskom.