JEDNODNEVNI IZLET 5-IH RAZREDA - SLAVONIJA

Autor: Zrinka Jurčević, 8. 5. 2012.

Učenici 5-ih razreda naše škole u pratnji svojih učiteljica upoznali više svoj širi zavičaj posjetivši tri slavonska grada - Đakovo, Požegu i Našice

Učenici 5-ih razreda zajedno sa svojim razrednicama i učiteljicama bili su 5. svibnja 2012. na jednodnevnom školskom izletu Slavonija s Turističkom agencijom Oraturs Osijek. Cijena izleta bila je 175 kuna u koju su  uključeni prijevoz, ručak, ulaznice, stručni vodič. Obišli su tri slavonska grada.

Polazak ispred škole bio je u 7,30 sati. Upoznavanje  zavičaja započeli su razgledavanjem Đakova. Obišli su  đakovačku katedralu,  simbol grada i najznačajniji sakralni objekta, ne samo Đakova nego i cijele Slavonije. Potom su krenuli do Ivandvora, razgledali ergelu u pratnji  stručnog vodiča. Nakon što su naučili nešto novo o lipicanerima, uzgoju i prehrani konja, nastavili su putovanje prema Požegi. Po dolasku ručali su u mjesnom restoranu Grgin dol. Nakon ručka  očekivao ih je razgled grada: Terezinska crkva, Franjevačka crkva, šetnja uz rodnu kuću Dobriše Cesarića do Trga Sv. Trojstva s Kužnim pilom. U Cehovskoj ulici imali su i kraće slobodno vrijeme...Na žalost, nije radila trgovina Zvečevo pa su izostale slatki čokoladni darovi za roditelje i prijatelje. U popodnevnim satima povratkom slikovitim predjelima Zlatne doline doputovali su do Našica. Tamo su razgledali kasnobarokni dvorca obitelji Pejačević i Zavičajni muzej te kupili poneki suvenir.
      U Donji Miholjac vratili su se u ranim večernjim satima. I učenici i njihovi voditelji bili su zadovoljni organizacijom, vodičem i naravno prijevozom. Nekima se naviše svidjela vožnja autobusom, nekima dobar ručak, zanimljiv dvorac ili ergela, uglavnom svatko je pronašao nešto po čemu će mu ostati ovaj izlet u lijepom sjećanju.

VODITELJICE: Marijeta Veselovac, 5. a; Zrinka Jurčević, 5. b; Vesna Aladić, 5. c te pripravnica Vlatka Šantoši