DRAMSKO-TAMBURAŠKO-GLAZBENO-NOVINARSKA VEČER

Autor: Zrinka Jurčević, 17. 5. 2012.

Tradicionalna dramsko-tamburaško-glazbeno-novinarska večer učenika i učitelja Osnovne škole "August Harambašić" Donji Miholjac

U holu Osnovne škole ˝August Harambašić˝ Donji Miholjac održana je još jedna dramsko-tamburaško-glazbeno-novinarska večer 16. svibnja 2012. godine s početkom u 17,30 sati.
     Program je započeo govorom ravnatelja  i podjelom nagrada za državne prvakinje u šahu koje je podijelio gradonačelnik Donjeg Miholjca Stjepan Viduka. Nakon toga uslijedio je pjevački zbor ˝Breze˝ s voditeljicom Terezijom Bratuševac, klavirska pratnja Mislav Pavin te dramski nastup učenika Područne škole Rakitovice ˝Medo pospanko˝ pod vodstvom nastavnice Slavice Horvat i kratko predstavljanje zbirke literarnih radova „Pogled kroz moj školski prozor“  učenice 4. razreda Lucije Falamić. Poslije su folkloraši našeg KUD-a pod vodstvom učitelja Darka Nikolića zajedno izveli splet triju slavonskih kola. Kratkom prezentacijom Sare Skok-Brkić prezentiran je projekt ekoučionice pod vodstvom vanjske suradnice Ane Majdenić, nakon čega je uslijedila pjesma pjevačkog zbora ˝Breze˝. Dramska skupina pod vodstvom nastavnice Vesne Aladić izvela je igrokaz ˝Svatko svoju priču ima ili Crvenkapica˝, a učenici naše Osnovne glazbene škole, Paul Grubić i Matija Patajac uz učitelje Mariju Galović i Darka Nikolića odsvirali su skladbu Adrianita gitarom i Varijacije na Paganinijevu temu klavirom. Igrokaz ˝Sestre˝ izveli su učenici dramske skupine. Mali crkveni pjevački zbor pod vodstvom sestre Nikoline Nikolić izveo je pjesmu ˝Sveti mir˝. Nakon pjevačkog zbora poslušali smo novinarski rad Antona Smrekara „Živim svoj san“, intervju s Domagojem Vidom predložen za Državnu smotru Lidrano 2012., mentorica nastavnica Zrinka Jurčević. Naši su učenici sudjelovali na natjecanju u ekokvizu uz mentorstvo vanjske suradnice Ane Majdenić i osvojili 3. mjesto, kratkom prezentacijom Ivor Pleić predstavio je temu koja nosi naziv Licitari. Nakon predstavljanja, članovi ekoskupine podijeli su licitarska srca koja su sami izradili.
     Na kraju programa pjevački zbor ˝Breze˝ izveo je pjesmu ˝We are the world˝. Program je bio bogat i raznolik, predstavio je najbolja ostvarenja tijekom ove školske godine.

NOVINARI: Megan-Maria Fabing i Marija Ovžetski, 7. a
FOTO: Dino Ferlin, 7. a