PROSLAVA DANA ŠKOLE

Autor: Zrinka Jurčević, 6. 6. 2012.

Različitim programima, svečanom akademijom, godišnjim koncertom, dodjelom nagrada i priznanja obilježen Dan škole

Program proslave Dana škole u Osnovnoj školi „August Harambašić“ Donji Miholjac započeo je 5. lipnja 2012. Ove godine se održava pod motom: „Mi smo taj svijet!“
    U utorak su podijeljene nagrade i priznanja najuspješnijim učenicima, njihovim mentorima i voditeljima koji su ove školske godine sudjelovali na županijskim, međužupanijskim, državnim natjecanjima te smotrama. Ravnatelj se obratio i pohvalio učenike i mentore, a posebno pohvalio šahistice na osvojenom prvom mjestu u Republici Hrvatskoj. Zahvalio je i poduzeću Plodovi fructus na podršci koju daje te omogućuju nesmetan rad školske kuhinje.

U srijedu 6. lipnja održana  je sveta misa u 9,00 sati za sve preminule učitelje i učenike
te zaposlenike škole. Svetu misu je predvodio župnik Josip Antolović.  U 10,00 sati održana je svečana akademija koju su pripremili i ostvarili članovi pjevačkog zbora, članovi tamburaškog orkestra, učenik glazbene škole te učenice 4. razreda plesnom  koreografijom. Gradonačelnik Stjepan Viduka  proglasio je najboljeg učenika škole Mislava Pavina te mu uručio prigodnu nagradu. Program je trajao do 11 sati, a uz uzvanike pratili su ga i učenici od 1. do 6. razreda. Učenici 7. i 8. razreda su mogli birati između priredbe i nogometa u dvorani.

Proslava dana škole završava u petak 8. lipnja Godišnjim koncertom učenika Osnovne  glazbene škole u 18 sati u velikoj dvorani dvorca Mailath.

NOVINAR: Anton Smrekar, 7. a
FOTO: Dino Ferlin, 7. a