Osnovna škola "August Harambašić" Donji Miholjac

> Naslovnica

STOLNOTENISAČKI TURNIR U SLATINI - SEDAM MEDALJA

Autor: Zrinka Jurčević, 9. 9. 2012.

Uspješan vikend donjomiholjačkih stolnotenisača na turniru  u Slatini održan povodom 715-te godišnjice spominjanja grada Slatine

Naši stolnotenisači sudjelovali su na stolnotenisačkom turniru u Slatini 8. rujna 2012. te ostvarili odlične rezultate. Turnir je održan povodom 715-te godišnjice grada Slatine u dvorani Dječjeg vrtića Zeko. Turnir je otvorio Radenko Pavić, pročelnik Ureda grada Slatine, koji je i najuspješnijima podijelio medalje. Turnir je vodio sudac Marin Stipešević iz Slavonskog Broda. Na turniru se natjecalo 38 natjecatelja (djevojčice i dječaci) iz šest stolnoteniskih klubova (domaćini  iz  STK Slatina,  zatim  STK Donji  Miholjac, STK  Virovitica, STK  Kutina, STK GRANIČAR iz Slavonskog  Broda i STK Požega).  Na turniru se igralo u sedam kategorija.
Za najmlađe kadete nastupio je Mateo Vinković, te pobjedom nad ostalim dvama natjecatelja osvojio zlato. Za najmlađe kadetkinje igrala je Marta Jurčević te pobijedivši ostale tri natjecateljice lakoćom je došla do zlata. Za mlađe kadete nastupili su Mateo Vinković i Anton Smrekar. Mateo je ostvario prvo mjesto u skupini, u polufinalu pobijedio momčadskog kolegu Antona te izgubio u finalu gdje je u konačnom rezultatu ostvario srebro. Anton je, nakon drugog mjesta u skupini, te već navedenog poraza protiv Matea došao do bronce. U mlađim kadetkinjama nastupile su Marta Jurčević, Lorena Dorkić i Sofija Čočaj. Marta i Lorena ostvarile su prva mjesta u skupinama, dok je Sofija bila na drugom mjestu u Martinoj skupini. U polufinalu su se sastale Sofija i Lorena, te je Lorena izborila finale, dok je Marta u polufinalu pobijedila 3-0. Marta i Lorena igrale su u finale, i nakon napetog dvoboja do pobjede je došla Lorena pobjedom 3-2. Tako je Lorena osvojila zlato, Marta srebro, a Sofija broncu. Za kadete je nastupio Arijan Vinković, koji nije uspio proći skupinu.
     Ovaj turnir je bio priprema za veliki turnir u Bjelovaru koji se igra 15. i 16. rujna 2012.

NOVINAR: Anton Smrekar, 7. c