SREBRO ZLATNOG SJAJA

Autor: Zrinka Jurčević, 12. 11. 2012.

Varaždin je bio domaćin jakog međunarodnog turnira u stolnom tenisu, na njemu nastupali i predstavnici našeg stolnoteniskog kluba STK Donji Miholjac.  Uspješni u kategoriji najmlađih kadetkinja - 2. mjesto

Naši stolnotenisači sudjelovali su na Međunarodnom stolnoteniskom turniru „8. Memorijal Mirka Abramovića“u Varaždinu koji je trajao od 9. do 11. studenog 2012. Sudjelovali su stolnotenisači iz Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Italije, Slovenije. Na turniru su se natjecale i naše dvije stolnotenisačice i dva stolnotenisača. Turnir je bio vrlo jak, s koeficijentom od 1,0. Prvog dana turnira u ekipnom natjecanju nismo imali predstavnike.

Drugoga dana turnira natjecali su se Marta Jurčević, Mateo Vinković i Marina Vuzem. Marta Jurčević natjecala se u kategoriji najmlađih kadetkinja s još 51 natjecateljicom. Marta je igrala sjajno, te je sa svojom igrom došla do finala gdje je izgubila meč protiv slovenske prvakinje, no bila je uvjerljivo najbolja naša predstavnica i osvojila 2. mjesto u svojoj kategoriji.

Mateo Vinković natjecao se u kategoriji najmlađih kadeta s još 72 natjecatelja. Mateo je bez većih problema prošao skupinu, te poslije ispao u šesnaestini finala.
Marina Vuzem natjecala se u kategoriji kadetkinja s još 51 natjecateljicom. Marina s jednom pobjedom nije uspjela proći skupinu.
      Trećega dana natjecali su se Marta Jurčević i Anton Smrekar.Marta Jurčević natjecala se u kategoriji mlađih kadetkinja s još 45 natjecateljica. Marta je prošla skupinu te ispala u šesnaestini finala. Anton Smrekar natjecao se u kategoriji mlađih kadeta s još 80 natjecatelja. Anton je imao samo jednu pobjedu s kojom nije uspio proći svoju skupinu.
Naše stolnotenisače vodio je trener Alen Vuzem.

Novinar: Anton Smrekar, 7.c

Mateo Vinković