> Događanja

JEDNODNEVNI IZLET 3.RAZREDA OŠ "AUGUST HARAMBAŠIĆ" I PŠ RAKITOVICA

Autor: Marko Mikić, 10. 5. 2023.

Jednodnevni izlet učenika 3.r. matične škole i područne škole Rakitovica

Dana 9. svibnja 3. razredi naše škole uživali su u jednodnevnom izletu koji je započeo u jutarnjim satima. Nakon zanimljive vožnje autobusom posjetili smo Dvorac Tikveš gdje su nam stručne voditeljice govorile o prirodoslovnom i povijesnom dijelu kompleksa. Bilo smo oduševljeni, pogotovo bogatstvom prirode. Nakon odmora u perivoju krenuli smo put Karanca gdje nas je dočekao vrlo simpatični gosp. koji nas je proveo Ulicom zaboravljenog vremena. Objasnio je stara, već izumrla zanimanja kao što su moler, klompar, kovač... U Karancu smo uživali i u prefinom ručku i igri u dvorištu Baranjske kuće. Iz Baranje putujemo u Osijek u posjet Tvrđi te u centar grada gdje smo bili u prekrasnoj Konkatedrali sv. Petra i Pavla. Kasno popodne smo se vratili kući, vrlo umorni ali puni dojmova i sklopljenih novih prijateljstava.

Zlatana Šrajer Golinac, učiteljica razredne nastave