> Događanja

PRUŽIMO RUKE JEDNI DRUGIM - SRCEM ZA JOSIPA!

Autor: Branka Cigrovski, 6. 4. 2012.

Učenici  PŠ Rakitovica, uz pomoć učitelja i mama, izrađivali su tijekom ožujka u radionicama različite uskrsne ukrase u svrhu pomoći liječenja dječaka Josipa Smoljanca.

Projektni dan održan je 30. ožujka 2012. pod nazivom "Srcem za Josipa". Učenici su se okupili u školi u 8,00h. Uvodni dio bio je razgovor o temi projektnog dana. Potom je školu posjetio dječak Josip i njegova majka s kojim su se učenici vrlo kratko družili. Nakon toga učenici 4. razreda izveli su tridesetminutni program na temu proljeća.

Poslije je uslijedio kraći odmor uz lepinje i sokove.

Učenici su izrađivali plakat, slagali izložbu uskrsnih ukrasa. Nakon toga su se uputili pred Crkvu  sv. Jakova u  Rakitovici gdje su sudjelovali u humanitarnoj akciji prodaje uskrsnih ukrasa za Josipa, u prijepodnevnim i predvečernjim satima poslije sv. mise.

Završni dio projekta bio je u nedjelju 1. travnja 2012. godine kada su ponovo ispred crkve izložili svoje radove i  sudjelovali u humanitarnoj akciji za dječaka Josipa. Po završetku akcije predstavnici učenika i učitelja PŠ Rakitovica uručili su Josipovoj majci novčanu  svotu  od 7.500,00 kuna  za Josipovo liječenje.

Josipova majka se zahvalila svima koji su se uključili u humanitrnu akciju.

Želimo Josipu  sreću i brz oporavak!